Darmowa dostawa od 120 zł • 14 dni na zwrot • stałe rabaty dla stałych klientów

Filtry do parzenia herbaty - porównujemy

Papierowe filtry do herbaty są naszym ulubionym sposobem zaparzania codziennej "biurowej" herbaty. Oczywiście nie mielibyśmy nic przeciwko temu, żeby każdego dnia, albo chociaż co poniedziałek wypić herbatę zaparzoną w stylu gong fu cha, ale filtry papierowe to jednak o wiele szybsza metoda. Tygodniowo wysyłamy do naszych Klientów setki zaparzaczy metalowych, które również gorąco polecamy (na przykład nasz ulubiony „nieśmiertelny” zaparzacz z długą rączką), ale papierowe filtry to nasz must-have. Filtry kochają też pracownicy kawiarni, ponieważ dzięki nim szybko, czysto i profesjonalnie można obsługiwać gości.

W tym artykule chcemy porównać filtry jakie polecamy i pokazać Wam jakie są różnice pomiędzy nimi.

Dwie niemieckie marki: Finum i t-sac

W naszej ofercie są filtry dwóch niemieckich firm: marki Finum z Hamburga i t-sac z Hannoveru. Finum ma o wiele większą ofertę niż tylko herbaciane filtry - przykładem mogą być chociażby ekologiczne kawowe filtry OneCup. Do porównania wybraliśmy nasze ulubione rozmiary filtrów, rozmiar L, ponieważ dzięki nim można przygotować sobie cały dzbanek herbaty, a to lubimy najbardziej ;)

filtry do zaparzania herbaty

Opakowanie

Ilość w jednym i drugim opakowaniu to 100 sztuk. Filtry Finum mają opakowanie które otwiera się bardzo łatwo, opakowanie t-sac od razu potargało się nam - ten szczegół nie ma może większego znaczenia, ale warto go odnotować. Na opakowaniach nie ma niestety opisu po polsku, ale dzięki obrazkowym instrukcjom i prostym komunikatom nie sprawia to większego problemu przy pierwszym użyciu - na szczęście do tego produktu niepotrzebna jest instrukcja obsługi ;).

filtry i dzbanek do zaparzania herbaty

Filtry Finum chwalą się na opakowaniu certyfikatem FSC, co oznacza, że drewno jakie wykorzystują jest zbierane w sposób odpowiedzialny pod względem społecznym i ekologicznym.

Skład filtrów do parzenia herbaty

Skład filtrów jest podany na opakowaniach: produkt Finum wykonany jest z abaki (inaczej manili, czyli bardzo mocnego włókna produkowanego z bananów), celulozy i włókna uszczelniającego. T-sac na opakowaniu pisze, że w składzie są włókna naturalne i syntetyczne. Oczywiście filtry są kompostowane i nie zawierają kleju.

Kolor i faktura filtrów do parzenia herbaty

Finum to filtry BIAŁE, t-sac są bardziej BRĄZOWE. Zdarzało się, że nasi Klienci mieli wątpliwości co do tego, czy białe filtry nie są chlorowane - otóż według informacji na opakowaniu zarówno te białe, jak i brązowe filtry nie są chlorowane, a kolor wynika z innej technologii produkcji. Każdy z porównywanych produktów ma trochę inną fakturę, co staraliśmy się przedstawić na zdjęciu, ale jedne i drugie są bardzo przyjemne w dotyku.

filtry finem i t-sac do herbaty

To co jeszcze jest warte wspomnienia to rzecz może oczywista, ale filtry są szczelne i nie przepuszczają drobinek do naparu - w przypadku ziół lub drobniejszych herbat ma to znaczenie.

Czy filtry zmieniają smak herbaty?

To, co najistotniejsze to oczywiście to, że filtry są neutralne i nie zmieniają smaku herbaty. Zrobiliśmy eksperyment z zaparzaniem tej samej herbaty w dwóch różnych filtrach i nie znaleźliśmy żadnej różnicy w smaku.

Podsumowanie

Na pewno nikogo nie zdziwi to, że filtry Finum i t-sac spełniają swoje zadanie i sprawdzają się całkiem nieźle. W naszej kuchni korzystamy z jednych i drugich, chociaż różnica w cenie jest na korzyść t-sac. Jeżeli wolicie biały kolor filtra i łatwiejsze w otwieraniu opakowanie, wtedy z kolei wybierzcie markę Finum, ale jak już wspomnieliśmy zarówno jedne jak i drugie filtry nie są chlorowane.

Z pewnością filtry do herbaty liściastej są świetnym sposobem na zaparzanie i dobrą alternatywą wobec ekspresówek - zawsze i wszędzie zachęcamy do picia herbat liściastych i robienia własnych „teabagów” - wtedy macie pewność, że wiecie co znajduje się w torebce i możecie cieszyć się jakością herbaty premium.

herbata zaparzona w filtrze

Przeczytaj również


Sezonowane Pu-Erhy
Herbata czerwona ogromną popularność zyskała dzięki swoim właściwościom odchudzającym, prawdą jest, że przyczynia się on...
Czytaj
Drip, czyli kapanie kawy
Drip, dripper, przelew, V60, kalita to terminy, które słyszą coraz częściej nie tylko bariści. Popularność dripa...
Czytaj
French Press - prosty, tani i elegancki sposób na kawę
Do dziś nie wiemy, kto tak naprawdę wynalazł zaparzacz tłokowy, spierają się o to Włosi i Francuzi, a tym ostatnim udało...
Czytaj